Гербарий славного города

Герб російського періоду

Затверджений 2 квітня 1826р. Щит скошений зліва; в червоному полі угорі срібний хрест, внизу місяць, а між ними шабля, лезо якої обернене донизу, в пам'ять Кагульської перемоги; в срібному полі внизу зображена вода, з правого боку берег, а з лівого - ніс корабля, з якого опускається якір у воду, в пам'ять відкритого порту.
Герб румунського періоду

Затверджений 1930р. В червоному полі - срібна зубчаста башта, що виходить із срібного моря, над нею золотий чотирикінечний хрест, розташований над срібним лежачим півмісяцем. Символізує старовинну Ізмаїльську фортецю і переможну боротьбу християн за володіння нею. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежками.
Герб радянського періоду

Затверджений у 1967р. Щит скошений справа червоним і лазуровим. У першій частині - золоті серп і молот. В другій - золотий силует пам'ятника генералісимусу Суворову роботи скульптора Б.Едуардса. Герб поміщений у золотий картуш, що має три фортечних зубця вгорі і форму якоря внизу. Монумент і зубці уособлюють героїчне минуле міста. Якір характеризує специфіку міста - морського порту. Лазуровий колір символізує ріку Дунай. Автор - Ф.Костянтинов.

Спасибо за информацию сайту Українська геральдика
Суворов А.В. Наша фотогалерея.
Город-сам-себе-герой!
гор.справка
история 
музей 
галерея 
фонд 
АТС 
карты 
погода 
разное 
сервисы
общение 
юмор 
поиск у нас:
"и" "или"
НАШ САЙТ
WEB

2001-2024 ©